Školní kolo Pythagoriády pro 6. – 8. ročník.

Ve čtvrtek 6. února proběhlo školní kolo Pythagoriády pro 6. – 8. ročník. Soutěže se zúčastnilo celkem 73 žáků z našich 6. – 8. tříd.

Z 22 žáků 6. tříd se bohužel nikdo nestal úspěšným řešitelem, nebudeme tedy mít žádného reprezentanta v okresním kole, což je o to více škoda, protože naše škola okresní kolo 6. ročníků pořádá.

Sedmáci byli zastoupeni největším počtem soutěžících, celkem jich 15 úloh řešilo 28. V této kategorii máme 3 úspěšné řešitele a v okresním kole budeme mít 2 zástupce – Helenku Brzobohatou z 7. C a Samuela Strádala z 7.B, kteří shodným počtem 11 bodů obsadili 1. místo. Třetí úspěšnou řešitelkou je Martina Krystková z 7. B

V kategorii 8. tříd soutěžilo 23 žáků a úspěšné řešitele zde máme 4 žáky. Vítězná Monika Tra My z 8.B se stala absolutní vítězkou se ziskem 14 bodů, na 2. místě s 11 body je Oliver Hamerský z 8. D a se shodným počtem 10 bodů třetí místo obsadili Petr Kozubík a Vojta Němec z 8.A. Reprezentovat nás v okresním kole bude tedy Monika a Oliver.

Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a všem ostatním soutěžícím děkujeme za účast.

Všem našim reprezentantům v okresním kole, které se bude konat v březnu, přejeme hodně zdaru.

Zpět na výpis aktualit