Základní údaje o naší škole:

• 690 žáků základní školy
  • 51 dětí v mateřské škole
  • 15 tříd na I. stupni
  • 13 tříd na II. stupni

• 47 učitelů v ZŠ
  • 4 učitelky v MŠ

• 7 asistentů pedagoga
  • 2 mentoři

• 8 vychovatelek ve školní družině
  • 3 speciální pedagožky (2 v ZŠ + 1 v MŠ)
  • 1 školní psycholožka

• 6 pracovnic ve školní jídelně
  • 4 technicko-hospodářští pracovníci
  • 6 uklízeček

Představujeme naši školu:

Pracujeme podle "Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání Z ulice Vedlejší do hlavního proudu života“, platného od 1. 9. 2016. V 1. - 4. ročníku žáci mohou navštěvovat předmět Pohybová a taneční výchova nebo Dramatická výchova. Od 1. ročníku vyučujeme anglický jazyk, od 5. ročníku se žáci učí informatiku, od 6. ročníku se žáci učí druhý cizí jazyk - německý nebo ruský. Na škole pracuje školní psycholožka a speciální pedagožky. Individuálně se věnujeme dětem se speciálními vzdělávacími potřebami.

Při škole pracuje velké množství zájmových kroužků, největší zastoupení mají kroužky florbalové, hudební a keramické.

Výuku vedeme "tradičními" i "netradičními" postupy.

Žáci I. stupně jezdí na školy v přírodě.

Žáci 2. ročníku navštěvují výuku plavání, žáci 6. ročníku jezdí na adaptační pobyty a absolvují výuku bruslení. Žáci 7. ročníku absolvují lyžařský výcvikový kurz. V 8. a v 9. ročníku žáci mohou vyjet na krátký studijní pobyt do Anglie a na sportovní kurz do Chorvatska.

Využíváme výukové pořady v kulturních institucích města, spolupracujeme se středisky volného času, Městskou policií Brno, místní knihovnou, Orlem Bohunice, Sborem dobrovolných hasičů Bohunice, Klubem rodičů při ZŠ a MŠ Brno, Vedlejší 10 atd.  Naši žáci se velmi často umisťují na předních místech na turnajích ve florbalu na městské i krajské úrovni.

Keramické výrobky našich žáků vystavujeme nejen v prostorách školy, ale i v historických objektech, výstavy jsme měli např. v Nesovicích, Jindřichově Hradci, Mikulově, Hlubokém, v Brně na Staré radnici a na Špilberku, v Galerii z ruky v Křížovicích a v muzeu v Horním Smržově.

Ve škole pracuje školní parlament složený ze zástupců žáků.

Na škole se během roku uskutečňuje řada akcí, např.: sportovně-turistický den, sportovní den, adventní dílny, turistický pochod, den otevřených dveří, školní akademie, pořady pro mateřské školy, výstava keramiky.

Řadu velmi zajímavých akcí pro děti I. stupně organizuje školní družina.

Žáci se stravují ve školní jídelně, kde mohou dostávat obědy i svačiny.

Ve vybraných třídách a předmětech učíme některé pojmy a slovní vazby v češtině i v angličtině.

Soubor Velikost
20170901 Harmonogram školního roku 2017-18.doc 61 KB Stáhnout