Eduroam

eduroam je mezinárodní projekt zabývající se podporou mobility a roamingu v sítích národního výzkumu a vzdělávání (NREN). V České republice je tento projekt zastřešován sdružením CESNET.

Naše škola se do projektu zapojila v roce 2020 v souvislosti se splněním Standardu konektivity škol.

Budova školy je pokryta signálem Wifi, který umožňuje uživatelům sítě eduroam připojení jejich bezdrátových zařízení.

Připojení k síti eduroam

Uživatelé z naší školy se přihlašují s těmito přihlašovacími údaji:

• Uživatelské jméno: jmeno.prijmeni@zsvedlejsi.cz
  • Heslo: heslo ke školní počítačové síti

Uživatelé z jiných institucí se přihlašují takovými uživatelskými údaji, které jim přidělila jejich instituce.

Nastavení bezdrátového připojení

• název sítě (SSID): eduroam
  • ověření v síti a šifrování dat: WPA2 / AES
  • ověření - typ protokolu: PEAP (Protected EAP)
  • způsob ověření: EAP - MSCHAP v2

Pravidla provozu

Pravidla provozu Wi-Fi sítě stanovuje roamingová politika sítě eduroam.

Uživatelská podpora

Dokumentaci pro připojení k síti eduroam naleznete na www.eduroam.cz Uživatelé z naší školy mohou žádat podporu na mailu spravce@zsvedlejsi.cz. Uživatelům z jiných institucí poskytne podporu jejich vlastní instituce.

ENGLISH

eduroam is an international project dealing with the support of mobility and roaming in national research and education networks (NREN). In the Czech Republic, this project is covered by the CESNET association.

Our school joined the project in 2020 in connection with meeting the School Connectivity Standard.

The school building is covered by a Wifi signal, which allows users of the eduroam network to connect their wireless devices. Connection to the eduroam network

Users from our school log in with the following login details:

• Username: first_name.surname@zsvedlejsi.cz
  • Password: password to the school computer network

Users from other institutions log in with the user data assigned to them by their institution.

Wireless settings

• network name (SSID): eduroam
  • network authentication and data encryption: WPA2 / AES
  • authentication - protocol type: PEAP (Protected EAP)
  • authentication method: EAP - MSCHAP v2

Rules of operation

The rules of Wi-Fi network operation are determined by the roaming policy of the eduroam network.

User support

Documentation for connection to the eduroam network can be found at www.eduroam.cz Users from our school can request support by email at spravce@zsvedlejsi.cz. Users from other institutions will be supported by their own institution.

Ke stažení:

Fotogalerie:

Tel./ fax: +420 547 218 198
mail: info@zsvedlejsi.cz

el. podatelna: podatelna@zsvedlejsi.cz

FORMULÁŘ

Přejete si nás kontaktovat?

Jméno:
Telefon: